Fotowoltaika Warszawa z własną dotacją

fotowoltaika warszawa

Rozwój fotowoltaiki w Polsce jest bardzo szybki w dużej mierze dzięki dotacjom i ulgom. Ogólnopolskie programy organizowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, czyli Czyste Powietrze i Mój Prąd oferują kilka tysięcy dopłaty do instalacji od 3 kWp do 10 kWp.

Warto jednak sprawdzić lokalne programy wsparcia fotowoltaiki. Okazuje się bowiem że wniosek Mój Prąd nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Samorządy widzą duży potencjał w dofinansowaniu fotowoltaiki. Czyste powietrze, większa niezależność energetyczna w mikro skali oraz rozwój lokalnych przedsiębiorstw to jedne z ważniejszych dla samorządowców aspektów. Prym wiedzie tutaj stolica. Fotowoltaika w Warszawie może być tańsza nawet o 15 000 zł. Warunkiem jest wymiana kotła na paliwa stałe na bardziej ekologiczne ogrzewanie z sieci lub pompę ciepła.

Fotowoltaika Warszawa

Mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na bardzo korzystne dopłaty na wymianę źródła ciepła oraz montaż fotowoltaiki. Wnioski o dotację warszawską można było składać do 31 marca 2021. Osoby które wymieniły stary kocioł na bardziej ekologiczne źródło ciepła mogły dostać nie tylko dotację na główną inwestycję ale również na fotowoltaikę.

Maksymalny poziom dopłaty z Dotacji Warszawskiej:

  • Pompa ciepła powietrzna. Dopłata do 30 000 zł, ale nie więcej niż 1 000 zł na każdy kW mocy grzewczej pompy
  • Pompa ciepła gruntowa . Dopłata do 40 000 zł, ale nie więcej niż 2 000 zł na każdy kW mocy grzewczej pompy
  • Fotowoltaika. Dopłata do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł na każdy kWp mocy instalacji
  • Kolektory słoneczne do podgrzewania wody. Dopłata do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 000 zł na każdy kW mocy instalacji

Maksymalny poziom dotacji można uzyska przez połączenie – gruntowa pompa ciepła + fotowoltaika Warszawa wypłaca wtedy do 55 000 zł.

Ekologiczna Warszawa – pompy ciepła i fotowoltaika zamiast kopciuchów

Dotacja warszawska oferuje bardzo dobre warunki dla mieszkańców stolicy. Celem programu jest zachęcenie właścicieli domów do wymiany, kotłów na paliwa stałe na bardziej ekologiczne i ekonomiczne sposoby ogrzewania. Dotacja warszawska w tym celu promuje podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, co w większości wypadków jest najlepszym rozwiązaniem.

Wysokie dopłaty do pompy ciepła i fotowoltaiki mogą skusić wielu właścicieli nowszych domów. Montaż dobrej pompy ciepła i fotowoltaiki ( która zapewni darmowy prąd do ogrzewania) do doskonałe rozwiązanie. Długiej perspektywie jest to najtańszych sposobów na oszczędne ogrzewanie. Dopłata na poziomie 1 500 zł do każdego kWp sprawia, że cena fotowoltaiki w Warszawie jest jedną z niższych w Polsce. Przy instalacji 10 kWp, z dotacji warszawskiej można otrzymać do 15 000 zł. To trzy razy więcej niż z programu Czyste Powietrze i pięć razy więcej niż z programu Mój Prąd.

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.